تشکل های کشاورزی برای مبارزه با ملخ ها کمک کنند

به گزارش عصر کازرون، سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در اطلاعیه‌ای از تشکل‌های بخش کشاورزی درخواست کرد برای مبارزه با هجوم ملخ دریایی به استان فارس و کنترل کامل این آفت با تمام امکانات وارد عمل شوند. در متن این اطلاعیه آمده است

همانگونه که مستحضرید هجوم ملخ دریایی به استان‌های جنوبی کشور و ۷ شهرستان همجوار استان فارس با استان‌های بوشهر و هرمزگان از نیمه اول بهمن سال ۹۷ آغاز و تاکنون ادامه داشته است. عملیات مبارزه علیه آفت در بیش از  ۵۵۰۰ هکتار از مناطق آلوده به آفت در شهرستان‌های جنوبی استان با همت و تلاش جهاد کشاورزی شهرستان‌ها، حمایت فرمانداران و دستگاه‌های مرتبط در هر شهرستان و حمایت فنی و اعتباری سازمان جهاد کشاورزی استان انجام شده است.

خوشبختانه تاکنون خسارتی به باغ‌ها و مزارع استان وارد نشده است اما در چند روز اخیر ملخ بالدار با جمعیت فوق‌العاده زیاد به استان هجوم آورده و در مناطق صعب‌العبور و در حجم انبوه به ویژه در شهرستان‌های ممسنی، گراش و کازرون استقرار پیدا کرده است.

محدودیت منابع و امکانات دولتی و مبارزه با این آفت صرفا با تکیه بر امکانات و منابع دولتی سبب شده که نتیجه دلخواه کنترل کامل ملخ در مناطق آلوده و کانون‌کوبی (به منظور جلوگیری از استقرار آفت) حاصل نشود.

ممکن است آفت به مزارع و باغ‌های استان آسیب وارد کند لذا از  تشکل‌های کشاورزی، نظام صنفی کشاورزی و خانه کشاورز استان انتظار می‌رود که در شرایط حاضر که اوج طغیان آفت است از تمام توان خود در تهیه امکانات  مورد نیاز از جمله تهیه سمپاش، تراکتور، تانکر سمپاش و نیروی کارگر جهت مبارزه با آفت، این سازمان را یاری کنند.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون