تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان

به گزارش عصر کازرون، سعید محمودی گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کازرون با توجه به وظایف سازمانی در عملیاتی ضمن جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان در سرحد عبدویی پای آب، نسبت به قلع و قمع ۴ مورد از ساخت و سازهای پنهانی اقدام کردند .

وی با اشاره به کشف و ضبط ۲ قبضه اسلحه ومقداری ادوات شکار در این مناطق گفت: اسلحه های مکشوفه شامل یک قبضه تفنگ ساچمه زنی دولول و یک قبضه تفنگ پنج تیر پران بود که به همراه ۳۰ عدد فشنگ مربوطه و یک کوله پشتی کشف شده است.

محمودی خاطرنشان کرد که علاوه بر تخریب ۴ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در مناطق ارژن و پریشان، یک مورد اقدام به ساخت غیرقانونی بنا نیز به واسطه حضور به موقع ماموران یگان ویژه حفاظت محیط زیست، ناکام ماند.

وی اضافه کرد: با وجود اخطارهای مکرر یگان حفاظت به افراد سودجو مبنی بر خودداری از تصرف اراضی ملی، متأسفانه گاهی افراد خاطی با بی توجهی اقدام به ساخت و ساز در چنین مناطقی کرده و به تذکراتی که برای رفع تصرف می‌شود واکنشی نشان نمی‌دهند.

محمودی گفت: بر اساس ماده ۶۹ قانون مجازات اسلامی و ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع، دستگاه‌های مسئول با هماهنگی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی می‌توانند نسبت به قلع و قمع سازه‌ها اقدام کنند.

وی تاکید کرد: هرگونه ساخت و ساز و توسعه در مناطق حفاظت شده باید بر اساس طرح جامع و تفضیلی مدیریت منطقه انجام شود و سازمان حفاظت محیط زیست در مناطق حفاظت شده قائم مقام تمام دستگاه‌های دولتی محسوب می‌شود و با هر گونه تغییر کاربری غیرمجاز در این مناطق به شدت برخورد کرده و خواهد کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس تصریح کرد: هر گونه تغییر کاربری جدید در مناطق حفاظت شده و اراضی زراعی و باغی علاوه بر قلع و قمع بناهای احداثی مشمول مجازات های کیفری شدیدی خواهد شد.

روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس از مردم درخواست کرده است که وقوع هرگونه گزارش آتش‌سوزی، تخریب و تصرف عرصه‌های ملی و حفاظت شده، شکار و صید و… را از طریق سامانه ارتباطی  ۱۵۴۰  اطلاع دهند.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون