بیانیه گام دوم انقلاب باید به مطالبه عمومی تبدیل شود

به گزارش عصر کازرون، حجت الاسلام والمسلمین خرسندی در جلسه طلاب و فضلای کازرونی مقیم قم که شب گذشته در ساختمان مجمع طلاب و فضلای فارس برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان، به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: حوزه های علمیه نسبت به این بیانیه نقش کلیدی و اساسی دارد و انتظار می رود همه ما لبیک عملی به این بیانیه داشته باشیم.

وی ابراز داشت: این بیانیه، جامع، کامل و با حکمت و تدبیر و بصیرت لازم است که در آن هم گذشته انقلاب و وضعیت حال و فعلی آن و هم چشم انداز آینده انقلاب ذکر شده است.

امام جمعه کازرون خاطرنشان ساخت: در این بیانیه هم ناکامی ها بیان شده، هم موفقیت ها آمده است و هم دستاوردهایی که ان شاءالله باید در آینده با تلاش به دست بیاوریم.

حجت الاسلام والمسلمین خرسندی تصریح کرد: ما نباید اجازه دهیم این بیانیه با گذشت زمان گرد و غبار بی توجهی بر آن بنشیند؛ این بیانیه، منشور گام دوم انقلاب است که امید داریم در این گام شاهد ظهور حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف باشیم.

وی بیان داشت: این بیانیه به دنبال آماده سازی جامعه برای امر ظهور است و بالتبع همه اقشار؛ به ویژه طلاب وظیفه دارند که نسبت به آن توجه داشته باشند.

امام جمعه کازرون اظهار داشت: یکی از بخش های این بیانیه، مسئله علم و پژوهش است که ارتباط بالایی با ما داشته و مقام معظم رهبری تأکید دارند که ما باید در این عرصه به قله ها دست پیدا کرده و از مرزهای کنونی دانش عبور نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین خرسندی ابراز داشت: جهاد علمی نیازمند به مجاهدت است و با تنبلی، بی حالی، انفعال و بی انگیزگی نمی توان جهاد کرد؛ جهاد علمی نیازمند به مجاهدت است و با تنبلی، بی حالی، انفعال و بی انگیزگی نمی توان جهاد کرد.

وی خاطرنشان ساخت: حوزه معنویت و اخلاق، بخش دیگری از این بیانیه است که در این بخش نیز دارای مشکل بوده و حتی در شهر مقدس قم نیز با این مشکل مواجه هستیم که حتی رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار مسئولان دفتر تبلیغات از چهره فرهنگی شهر قم ابراز گلایه نموده اند.

امام جمعه کازرون تصریح کرد: از دیگر مطالبات و محورهای اصلی این بیانیه، حوزه اقتصاد است که در این زمینه نیز با مشکل مواجه هستیم؛ اما مشکل اصلی اقتصادی ما فقط تحریم نیست؛ بلکه سوء مدیریت ها، بی برنامگی ها، فساد، روزمرگی ها و خیانت نیز در این قضیه تأثیر بالاتری از تحریم دارد و تنها راه پیروزی در حوزه اقتصاد، مقاومت است.

حجت الاسلام والمسلمین خرسندی بیان داشت: عدالت و مبارزه با فساد، دیگر سرفصل این بیانیه است که راه حل این موضوع بنابر فرموده حضرت آقا این است که زمام اداره بخش های گوناگون کشور به جوانان مؤمن، انقلابی، دانا و کاردان سپرده شود.

وی اظهار داشت: استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی و سبک زندگی از دیگر موضوعات این بیانیه است که باید به این مسائل هم توجه لازم را داشت.

امام جمعه کازرون ابراز داشت: همه ما وظیفه داریم برای تبیین و تشریح بیانیه گام دوم انقلاب از فرصت تبلیغی ماه مبارک رمضان استفاده نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین خرسندی خاطرنشان ساخت: این بیانیه باید به مطالبه عمومی تبدیل شود و مردم باید از قوای سه گانه بخواهند که در راستای تحقق این بیانیه گام بردارند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود تصریح کرد: ما از طرح ها و پیشنهادات طلاب و فضلا برای اجرا در سطح منطقه استقبال کرده و همکاری خواهیم کرد.

امام جمعه کازرون بیان داشت: اولویت اصلی فعالیت امام جمعه، مسائل فرهنگی است و ما از روی ناچاری و درخواست های مردمی در مسائل دیگر ورود می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین خرسندی اظهار داشت: این آمادگی در دفتر امام جمعه کازرون وجود دارد با طلاب و فضلا همکاری داشته و تا حد امکان، طرح ها و پیشنهادات عملی را اجرایی نماید.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون