قابل توجه شهردار و شورای شهر کازرون

اقدام جالب شهرداری بوشهر جهت زیبایی و معطرشدن خیابانها

به گزارش سرویس محیط زیست عصر کازرون به نقل از روابط عمومی شهرداری بوشهر؛ در راستای ایجاد تنوع در فضای سبز شهری، کاشت درختان نارنج در خیابان های شهر بوشهر آغاز شده  است .

بر اساس این گزارش، درختان نارنج در خیابان های امام(ره)، خیابان  شهید بهشتی و خیابان شهید مطهری شهری کاشته شده است .

این درخت از  خانواده مرکبات محسوب می شود که اغلب در منازل شهروندان بوشهری به عنوان یکی از درختان محبوب کاشته و نگهداری می شود.

نارنج از جمله درختان دوستدار نور است ،در برابر گرما و کم آبی مقاومت خوبی داشته و تا نه متر می تواند قد بکشد و به عنوان مادر مرکبات شناخته می شود.

آب مورد نیاز این درختان از طریق آبیاری قطره ای مهیا شده و با مراقبت های کارگران فضای سبز شهرداری انتظار می رود این درختان با سرعتی خوب و در وضعیت مناسب به زیبایی و شادابی فضای شهری کمک شایانی کنند.

انتظار می رود با کاشت این درختان توسط سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بوشهر به زودی عطر مطبوع بهار نارنج در معابر و کوچه های بندر بوشهر بپیچد و یادآور روزهایی باشد که در حیاط هر بوشهری یک درخت نارنج کاشته شده بود و  به بار می نشست. 

به گزارش عصرکازرون، برخلاف اقدام جالب شهرداری بوشهر در کاشت درختان نارنج، شهرداری کازرون طی چندماه گذشته به بهانه ی تعریض خیابان، اقدام به قطع درختان باقدمت و جابجایی غیراصولی درختان نارنج کهنسال آن خیابان ها نموده که این اقدام عجیب، اعتراض شدید طبیعت دوستان و گروه های مردم نهاد محیط زیستی کازرون را به دنبال داشته است. 

bahar narenj boushehr (2)

کاشت درختان نارنج در خیابان های باصفای بوشهر

bahar narenj boushehr (3)

کاشت درختان نارنج در خیابان های باصفای بوشهر

bahar narenj boushehr (1)

کاشت درختان نارنج در خیابان های باصفای بوشهر

مطلب مرتبط:

درخواست منطقی یک شهروند از شهردار کازرون / درختان شهرمان را شناسنامه دار کنید + تصاویر تامل برانگیز

نظرات بینندگان تعداد نظرات ۲ دیدگاه
 • شهروند ۲۰ شهریور, ۱۳۹۵۱:۳۲ ب.ظ

  Thumb up 0 Thumb down 1

  باتشکر از سایت خوبتون ولی باید واقع بین بود….
  بوشهر که اقدام به این کار کرده خیابان های عریضی داره!کازرون چه!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  درخت رو دوباره میشه کاشت ولی خیابان رو نمیشه عریض کرد …

 • محمد ۱۵ خرداد, ۱۳۹۶۳:۴۴ ب.ظ

  Thumb up 1 Thumb down 0

  من مدتیه که از کازرون رفتم شیراز. اونجا یک طرح داشتند و یک زمین که درختان زیتون توش بود باید تسطیح میشد. شهرداری با بیل مکانیکی تا عمق چند متر اطراف درختان را کلا خاکش بر داشته بودند و درختان را با ریشه هایش بلند می کردند و به جای دیگری در اطراف خیابان هایی که درخت نداشتند مجددا آنها را کاشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون