برگزاری جشنواره سفره هفت سین در مدارس کازرون+عکس

جشنواره سفره هفت سین در مدارس شهرستان کازرون اجرا می شود تا کودکان و نوجوانان در خانه دومشان با فرهنگ و آیین کهن ایرانی در نوروز آشنایی بیشتری پیدا کنند.

به گزارش عصر کازرون،  صبح روز چهارشنبه بیست و دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۷در تعدادی از مدارس شهرستان کازرون،برپایی سفره های رنگارنگ هفت سین، نشاط و شادابی دانش آموزان و آشنایی با آداب و رسوم گذشته، را رقم زد و فرماندار شهرستان کازرون با حضور در جمع دانش آموزان این مدارس ضمن انتقال پیام های نو شدن، تغییر و تحول، رویشی دوباره، خانه تکانی خانه و دل ، مهربان بودن و عشق ورزیدن ، دست دیگران را گرفتن ، متواضع بودن ، انصاف و عدالت داشتن ، احترام به بزرگترها و تازه شدن دید و بازدید ها بیان داشت:دانش آموزان باید با رسوم نوروز باستانی ایران آشنا شوند که برپایی سفره های هفت سین این فرصت مناسب را برای دانش آموزان که همانند بهار شور و نشاط برای یادگیری به ویژه فرهنگ غنی اسلامی – سنتی ایران را فراهم می‌کند که باید به آن توجه شود.

این جشنواره با همفکری دانش آموزان ، همراهی اولیاء و راهبری معلمان در کلاس ها کلید  خورد که ظرف مدت یک هفته سفره های هفت سین دست ساز دانش آموزی آماده و در کلاس های درس برای بازدید به نمایش گذاشته شد.

در این جشنواره ها معلمان پیام های آموزشی ویژه آداب و رسوم نوروز از دیدگاه علوم اسلامی – اجتماعی را در قالب فعالیت های گروهی و فردی به دانش آموزان انتقال می دهند تا آنان با فرهنگ غنی اسلامی – ایرانی آشنا تر شوند و در حفظ این رسوم بکوشند تا از نظر روحی و جسمی شاداب باشند.

گفتی است در این بازدید معاونت عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان کازرون،مسئولین اداره آموزش و پرورش و اداره بهزیستی نیز حضور داشتند.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون