برپایی دهمین نمایشگاه گردشگری پارس در شیراز

به گزارش عصر کازرون، مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در جمع خبرنگاران گفت: دهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس با محوریت گردشگری سلامت، گردشگری مذهبی از ٢١ آذرماه و با حضور حداقل شش کشور و ٩ استان و یکی از مناطق آزاد تجاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی شیراز برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه در این نمایشگاه زنجیره گردشگری سلامت، دفاتر خدمات مسافرتی، ایرلاین‌ها و هتلداران حضور خواهند داشت، افزود: در این نمایشگاه جشنواره تاریخی، فرهنگی محور ساسانی با رویکرد معرفی آثار تاریخی و میراثی به ثبت رسیده در محورهای سروستان، فیروزآباد و کازرون با هدف معرفی ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های گردشگری برگزار می‌شود.
امیری با تصریح اینکه در این دوره از نمایشگاه فرصت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری پیش‌بینی و تعریف شده است، گفت: نشست‌های علمی و تخصصی در چهار محور هتلداری، دیجیتال، اقتصاد گردشگری سلامت، استراتژی بازاریابی و مهندسی ارزش در گردشگری از دیگر رویدادهایی است که در حاشیه این نمایشگاه پیش‌بینی و تعریف شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس ادامه داد: در این نمایشگاه آژانس‌های مسافرتی از کشورهای ترکیه، عمان، امارات، اندونزی، هند و سنگاپور حضور خواهند داشت.
وی همچنین یادآور شد: استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، همدان، مرکزی، تهران، آذربایجان غربی و شرقی، سمنان و منطقه آزاد چابهار در این نمایشگاه حضور فعالانه خواهند داشت.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس با بیان اینکه بیش از ٣٠ نماینده مجلس برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در این نمایشگاه نشان سطح بالای کیفی و اهمیت این نمایشگاه در سطح ملی و بین‌المللی دارد.
امیری با تصریح اینکه این نمایشگاه جذب گردشگر خارجی و توسعه گردشگری داخلی را دنبال می‌کند، اظهار کرد: به دنبال این هستیم تا در این نمایشگاه فرصت معرفی داشته‌های هنری، صنایع دستی و شرایط فروش آنها را فراهم کرده و برای رونق آنها گام‌های بلندی برداریم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس یادآور شد: در راستای بهره‌مندی بیشتر استان فارس از منافع این نمایشگاه، موضوع رونق گردشگری در محور تازه به ثبت رسیده ساسانی نیز به جد دنبال خواهد شد.
وی همچنین در ادامه سخنان خود به ارائه گزارشی از وضعیت گردشگری این استان پرداخت و گفت: طی ۸ ماه منتهی به ابتدای آذر امسال، چهار میلیون ۵۰۷ هزار و ۸۲۸ گردشگر داخلی و خارجی از اماکن تاریخی و فرهنگی در این استان بازدید کرده‌اند.
امیری گفت: مجموعه حافظیه با بیش از یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر در صدر بازدیدهای گردشگران و مجموعه‌های سعدیه و میراث جهانی تخت جمشید در جایگاه‌های بعدی این بازدیدها قرار دارند .

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون