با تکیه به تولیدات داخلی بیشتر مشکلات ما حل می شود

به گزارش عصر کازرون، حجت الاسلام محمدجواد عزمی امام جمعه موقت این شهرستان در خطبه نماز جمعه  (۱۲ مرداد ۹۷) با اشاره به ۱۴ مرداد سالگرد انقلاب مشروطیت در ایران گفت: ایران از سیصد سال قبل سیر نزولی پیدا کرد و نهضت های خونینی در ایران شکل گرفت. مشروطه کلاهی بود که بر سر مردم گذاشتند و تنها سلطنت را با شرایطی از جمله توجه به نظر نمایندگان اجرا کردند.

وی افزود:لذا بعد از مشروطه نه تنها مشکلات کشور حل نشد، بلکه رژیم پلید پهلوی بر سر کار آمد و تمام مقدرات کشور را به بیگانگان داد. به‌گونه‌ای که در جنگ جهانی دوم وی را از ایران بیرون کردند. رسما شاه حاکم بود ولی عملا کشور در دست کمپانی های غربی غارت می‌شد و این مشروطه هیچ کاری برای مردم نکرد.

امام جمعه موقت کازرون ضمن اشاره به ۱۵ مرداد سالگرد بمباران اتمی شهرهای ژاپن توسط آمریکا ابراز داشت: آن جنایت، اغاز نظام امپریالیستی امریکا بود. نظامی که انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در نابودی آن بود.

وی اضافه کرد: با شروع انقلاب اسلامی، امریکا هر جنایتی که از دستش برآمده علیه ایران انجام داد. سلطه امریکا با ایجاد جنگ و خونریزی همراه است. زمانی با حضور سربازان خود جنگ ویتنام را شکل داد، اما امروز با وجود تکفیری ها جنایات خود را انجام می‌دهند که بدون تلفات اقدام به راه اندازی جنگ و خونریزی می‌کنند.

حجت الاسلام عزمی با اشاره به جنایات آمریکا علیه ایران بیان داشت: با گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی، همه‌گونه جنایتی از امریکا شاهد بودیم. از جنگ تحمیلی، اشغال عراق و افغانستان تا انواع توطئه و فتنه‌ها از ان جمله‌اند.

وی با اشاره به دریافت پول از عربستان توسط فرزند شاه مخلوع گفت: امروز می‌بینیم که بقایای سلطنت فاسد پهلوی از پادشاه ادمکش عربستان گدایی می‌‌کند و به منافقین و سلطنت طلبان برای ایجاد اشوب در کشور کمک مالی می‌دهند.

خطیب جمعه موقت کازرون با انتقاد از دولت اذعان داشت: امروز دولت ناکارآمدی روی کار است که هرچه وعده در دوره اول و دوم داده، هنوز هیچکدام آن محقق نشده است. خود دولت معتقد به ناکارامدی تیم اقتصادی خود بوده و بعضا هم دست به تغییر مسوول زده است اما تا وقتی که از همه ظرفیت ها و نخبگان کشور استفاده نشود، فایده ندارد و مشکلات حل نمی‌شود.

وی افزود: دولت بیاید وزیری که به مردم خیانت کرده را معرفی و مجازات کند. اگر معاون وزیر خیانت یا رانتخواری کرده بدون تعارف با او برخورد کند. اگر دولت در بحث قاچاق کالای خارجی برخود جدی بکند، در حمایت از تولید داخلی اقدام کند و به کالای ایرانی تکیه کنیم، بیشتر مشکلات ما حل می‌شود.

امام جمعه موقت کازرون با انتقاد از بعضی ضعف‌های موجود در برخی از دستگاه‌ها تصریح کرد: اینکه میگویند مفسد اقتصادی را اعدام بکنیم یا نه، بحث انحرافی است، شما باید او را بگیرید. چرا مجلس اینقدر ضعیف برخورد می‌کند. چرا قوه قضاییه شعار می‌دهد بالاخره ما توقع برخورد بهتر داریم. اگر به موقع برخورد کنند بسیاری از مشکلات حل می‌شوند.

وی در ادامه ضمن اشاره به برخی عوامل ایجاد مشکلات در کشور بیان داشت: مثلث شوم سلطنت طلبان، منافقین و وهابیان از یک طرف و از طرفی توطئه دشمن و ضعف قوای سه‌گانه دست به دست هم داده که مردم زندگی سختی داشته باشند که گناه آن به گردن کسانی است که به وظایفی که قانون به انها داده عمل نمی کنند.

حجت الاسلام عزمی با بیان اینکه ترامپ شکست انقلاب اسلامی را به گور می برد گفت: صدای یکپارچه مردم ایران به ترامپ این است که ای مرد فاسد خفه شو و به فکر حل مشکلات کشور خودت باشد. سخن از مذاکره به میان می آوری، مگر دولتمردان ما با تو مذاکره نکردند و آبرویی هم برای آنان نگذاشتی. دروغ می گویی که فشار به دولت می آوری. دولت چه فشاری بهش می آید، این هشتاد میلیون مردم هستند که در تنگناهای اقتصاد متحمل فشار می‌شوند.

وی ادامه داد: رسوایی برای امریکا از این بالاتر است که خود را دوست مردم می داند در حالی که این همه بر مردم ظلم می کند؟ دور نباشد که این ظلمها دامن خودشان را بگیرد.

امام جمعه موقت کازرون با اشاره به نتیجه برخی تصمیمات مردم و مسوولین خاطر نشان کرد: ما اگر از ظرفیت های خودمان استفاده کرده بودیم اینگونه نبودیم. چقدر دلسوزان گفتند به چه کسی رای دهیم و به چه کسی ندهیم. دیدیم انان که با بیان سایه جنگ رای اوردند، اگر امروز هم خدای نکرده اتفاقی رخ دهد، کاری از پیش نمی برند.

وی افزود: مسئله موشکی را اگر در اختیار دولتهای غربی قرار بدهیم، مسئله همجنسبازان را مطرح میکنند، و در ادامه مسئله ولایت فقیه را و سپس مسئله اسلام را مطرح می کنند. قران میفرماید که، هرگز یهود و نصارا دست از دشمنی با شما برنمی دارند مگر اینکه از آنان پیروی کنید.

 

منبع::mkhorsand.ir

 

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون