باید خلاء افتخار به گذشته و امید به آینده در کازرون پر شود

به گزارش عصر کازرون، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، در سفر یک روزه خود به کازرون، به همراه محسن پرهیزگار، رئیس حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و حجت الاسلام محمدجواد جلالی، رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کازرون، با حضور در دفتر امام جمعه این شهرستان، از حجت الاسلام شیخ محمد خرسند، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون دیدار کرد.

صابر سهرابی در این دیدار گفت: با شناختی که از پیشینه و ظرفیت های فرهنگی، هنری و مذهبی کازرون داشتیم، تلاش کردیم تا کسی را در ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کازرون قرار دهیم که بتواند هم ظرفیت های بالفعل را به خوبی مدیریت و ساماندهی نماید و هم ظرفیت های بالقوه شهرستان در این زمینه ها را به ایجاد بستر مناسب فعال کند.

سهرابی ادامه داد: در سالی که گذشت، توانستیم با توجه به طرح هایی که به تهران ارائه کردیم، بودجه های مناسبی را جذب کنیم.

وی با اشاره به عنوان شهر خلاق کتاب برای دو شهر و دو روستای فارس گفت: امید است تا با همکاری ها و هماهنگی هایی که در شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون رخ خواهد داد، سال آتی کازرون را نیز جزو شهرهای خلاق دوستدار کتاب ببینیم که همین امر باعث خواهد شد تا حمایت های همه جانبه مادی و فرهنگی به سمت کازرون سرازیر شود.

حجت الاسلام شیخ محمد خرسند نیز در دیدار گفت: باید تلاش شود تا شورای فرهنگ عمومی در بین مسئولین و مردم جای خود را باز کند و مسئولین علاوه بر حضور جسمی شان، حضور فکری و توان شان نیز در نشست های این شورا داشته باشند.

خرسند افزود: در کازرون خیلی کارها را می شود با حداقل امکانات و هزینه برگزار کرد مثل هفته فرهنگ که در دوران مرحوم حاج محمد مرحمتی، با هزینه های بسیار اندکی و با همکاری مردمی برگزار شد.

امام جمعه کازرون و رئیس شورای فرهنگ عمومی کازورن اضافه کرد: باید خلاء افتخار به گذشته و امید به آینده در کازرون پر شود و این امر با افتخار به گذشته افتخارآفرین مردم این شهر و یادآوری آن سبب تقویت روحیه ملی خواهد شد.

محمد خرسند تأکید کرد: باید حرف های مردم را شنید؛ این حرف ها فقط انتقاد نیست، بلکه پیشنهادهای بسیار خوبی نیز وجود دارد که باید از آن ها بهره گرفت.

وی ضمن بیان این مسئله که بایستی در برنامه های فرهنگی و هنری عرف جامعه و شرایط زمانی و مکانی را هم مد نظر قرار داد، گفت: باید همه تلاش کنند تا برای برپایی فعالیت های فرهنگی؛ ادبی و هنری حمایت های لازم را از طریق مسئولان و حامیان فرهنگ و هنر جذب کنیم.

لازم به ذکر است که صابر سهرابی در این دیدار وعده داد که مشکل نیروی انسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کازرون، پروژه کتابخانه مرکزی کازرون، تجهیزات، کمک های مادی و معنوی، حمایت از کانون های فرهنگی مساجد و موسسات فرهنگی مذهبی را پیگیری و برطرف کند.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون