بازنگری در قیمت داروهای بیماران تالاسمی

به گزارش عصر کازرون، طی روزهای اخیر، بیماران مبتلا به تالاسمی، نسبت به هزینه های تهیه داروی موردنیاز خود با توجه به افزایش قیمت ها و سقف تعیین شده از سوی سازمان های بیمه گر، اعلام نگرانی کرده بودند که این موضوع، پیگیری ها در دانشگاه علوم پزشکی شیراز را برای حل مشکل بیماران تالاسمی، قوت بخشید.

روز گذشته نیز دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «حسین نیک نهاد» معاون غذا و داروی دانشگاه ضمن اعلام حمایت از بیماران خاص، از جمله مبتلایان به تالاسمی، در ادامه مکاتبات و رایزنی های انجام شده، بار دیگر موضوع را مورد پیگیری قرار دادند.

دکتر «حسین نیک نهاد» معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: با رایزنی های رئیس دانشگاه با رئیس سازمان غذا و دارو و معاون درمان وزارت بهداشت، تصمیم بر آن شد که قیمت داروهای این بیماران در کمیسیون قیمت گذاری سازمان غذا و دارو، مورد بازنگری قرار گیرد.

دکتر «نیک نهاد» این اقدام را تلاشی در راستای کاهش قیمت دارو برای بیماران تالاسمی برشمرد و نسبت به ثمربخش بودن این تصمیم در حل مشکل بیماران، ابراز امیدواری کرد.

او افزود: هم اکنون نیز تمامی داروهای خوراکی و تزریقی تولید داخل برای بیماران تالاسمی، با قیمت حدود هزار تا دو هزار تومان، در اختیار بیماران قرار می گیرد و افزایش قیمت شامل داروهای وارداتی است که با قیمت کنونی نیز با اختصاص یارانه تامین می شود.

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون