مدیرکل منابع طبیعی استان فارس:

بازدید هیئتی از سازمان خواربار جهانی از جنگل های آفت زده کازرون

به گزارش سرویس محیط زیست عصر کازرون؛ هیئتی از سازمان خواربار جهانی (FAO) از جنگلهای بلوط در دشت برم کازرون بازدید کردند .
این هیئت سه نفره به سرپرستی پرفسور خوزه ماریا کنذالس از کشور اسپانیا به همراه مدیرکل منابع طبیعی استان و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی استان فارس و سازمان جنگلها و مراتع کشور از بخشهای مختلف جنگلهای بلوط و نقاط آسیب دیده از افات خشکی دیدن کردند .
خوزه ماریا کنذالس گفت: بمنظور بررسی چگونگی آسیب های درختان بلوط و کارهای انجام شده برای مقابله این آفات به دعوت دولت جمهوری اسلامی ایران به ایران آمده ایم .
وی گفت: در این سفر از جنگلهای غرب کشور بازدید کردیم و با فعالیت های انجام شده آشنا شدیم .
خوزه ماریا گفت : در این بازدید در جریان فعالیتهای دولت در بحث مدیریت آب وبرنامه های جنگل کاری و هجوم آفات در جنگلها قرارگرفتیم .
وی از فعالیت های پیشگیرانه انجام شده در جنگل های بلوط قدردانی کرد.
وی گفت خروجی این بازدید با رایزنی هائی که با همتای ایرانی انجام خواهد شد در قالب یک مقیاس بزرگ تهیه و بطور مستمر در کشور اجرا خواهد شد.
سید کاظم بردبار مدیرکل منابع طبیعی استان فارس هم گفت : این هیات از تمام پروژه هایی که برای مبازره با آفات در جنگل صورت گرفته بود بازدید کرد و ما از نظرات کارشناسی این هیات برای پیشرفت کار استفاده خواهیم کرد.
در شهرستان کازرون ۹۰ هزار هکتار جنگل بلوط وجود دارد که ۶۰۰ هکتارآن در اثر آفات دچار خسارت بالای ۷۵ درصد شده است که اینک ۸۰ درصد از نقاط آسیب دیده برش اصلاحی و بهداشتی درختان در دشت برم انجام گرفته است.

 

منبع: واحد مرکزی خبر 

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون