این مردان زنان با حجاب تری دارند

به گزارش عصر کازرون، حجت الاسلام پناهیان در سلسله مباحثی که در ارتباط با حجاب بیان می دارند یکی از مهمترین عوامل میل به حجاب و پوشش مناسب زنان را عامل محبت آن هم از جانب مردان در نقش های مختلف پدر، برادر و همسر می دانند که در این نوشتار اجمالا به انعکاس آن می پردازیم.

اگر مردان به زنان خود محبت کنند به دختر یا خواهرشان توجه کافی مبذول بدارند، انگیزه ی بی حجابی کم می شود. ما می توانیم بررسی های میدانی انجام بدهیم و از دخترانی که از حجاب کمتری برخوردار هستند سوالات دقیقی درباره ی میزان محبت پدرشان به آنها بکنیم و مورد بررسی قرار دهیم.

از دخترانی که کمتر حجاب دارند اگر سوال کنید می بینید که در توجه و محبت پدرانشان مشکل دارند و اگر مشکلی در اینجا نیست یک جای دیگر مشکلاتی هست. در همین دختران محبت پدرانشان به مادرانشان کم است. یا مادرانشان به پدرانشان اظهار محبت نمی کنند و آن رابطه ی زیبا میان پدر و مادر شان وجود ندارد در مشاوره هایی که داشته ام به این نکته رسیده ام که رابطه ی این دختران کم حجاب با پدرشان خوب نیست. خوب حالا چه فایده دارد که من با دختران شما بنشینم و بگویم حجاب داشته باش بخاطر خودت و قیامت.

جنس زن و نیاز شدید او به محبت
او به توجه نیاز دارد، به محبت نیاز دارد، نیاز به پناهگاه و پشتیبان دارد. وقتی این از دست رفت یکی از نتایج آن بی حجابی میشود. البته من نمی خواهم مطلق گویی کنم، گاهی تطبیق این حرف به مصداق پیچیده است. کسی می گفت که اتفاقا من به دخترم خیلی محبت دارم. ولی دخترم علاقه ای به حجاب ندارد. چرا شما این را می گویید ؟ گفتم که آقا خانم شما جلوی بچه ها گاهی شما را تحقیر می کند ؟ شما دیگر آن پدری که باید باشی نیستی و محبت آن اثر را ندارد. رابطه ی پدر و مادر اگر دقیق و درست باشد نه فقط دعوا نباشد بلکه همه چیز سرجاش باشد، این اتفاق در خانواده نمی افتد.

ما فکر میکنیم که خانواده خوب آن است که اگر یکی فحش و ناسزا می گوید، دیگری بگوید: چشم قربان و این جوری دعوا حل و فصل میشود. بچه های این ها بچه های متعادلی نمی شوند به صرف اینکه دعوا نمی شود. پس اگر ما در روابط خانوادگی محبت و توجه را به قدر کافی از طرف مردان نسبت به زنان ببینیم، این فضا در بیرون از خانه بصورت بی حجابی و کم حجابی تجلی نخواهد کرد و این طوری یکی از انگیزه های اصلی بی حجابی از بین می رود.

غیرت یکی ازجلو ه های محبت
یکی از صورت های این محبت غیرت است. غیرت یک نوع توجه مرد به همسر است. خودش یک نوع ارزش گذاشتن است. این چیزی است که خانم از غیرت متوجه می شود و باید غیرت را هم از همین باب دانست و اِلا اگر غیرت بیجا باشد، زیادی باشد، توام با بی مهری باشد، موجب پنهان کاری در فرزندان می شود.

پس اگر دختر شما به اندازه ی کافی از شما توجه ببیند شما که درمدیریت خانه هستید و با خانم هم روابط خوبی داری و خانم تان هم از شرایط راضی است و او هم به شما تواضع لازم را دارد، این برای بی حجابی انگیزه پیدا نمی کند. برای چه باید توجه دیگران را به خودش جلب کند ؟ روی حساب چه کمبودی این کار را بکند ؟ پس اگر ما بخواهیم انگیزه ی بی حجابی را کنترل کنیم باید به رفتار با محبت مردان که غیرت یکی از جلوه های زیبای آن است و می تواند به حساب بیاید، بپردازیم.

غیرت علامت اقتدار مرد است. اقتداری که بعنوان پناهگاه برای زن است. زن به این نیاز دارد که یک قدرتی باشد تا به او تکیه کند. زیرا قدرت بدنی زن ضعیف است و این با خصلت های روحی او ارتباط دارد. این مرد باید غیور باشد. غیرت ورزی یکی از مکمل ها برای تکیه گاه بودن همسر خواهد بود.

 

منبع: با حجاب ها

 

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون