اگر با تدبیر کار کنیم می‌توانیم تحریم‌ها را بی‌اثر سازیم

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اثرگذاری روانی تحریم‌های آمریکا بیش از اثرگذاری اقتصادی است تا بتواند بر فکر و ذهن مردم ایران تأثیر بگذارد.

به گزارش عصر کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند در ارتباط با تدابیر و سیاست‌های اتخاذی از سوی دولت برای مقابله با دور جدید تحریم‌های آمریکا گفت: همین که آمریکا هشت کشور را از ممنوعیت خرید نفت ایران معاف کرده است، نشان می‌دهد اگر ما با تدبیر کار کنیم، می‌توانیم این تحریم‌ها را بی‌اثر سازیم.

امام جمعه کازرون در ادامه با بیان اینکه نکته تازه‌ای در این تحریم‌ها وجود ندارد افزود:‌ آمریکایی‌ها هر اقدامی می‌خواستند انجام دهند تا به امروز باید انجام می‌دادند اما تنها ابزاری که در دست دارند، ابزار فضاسازی جنگ روانی در داخل کشور است که این هم نتیجه‌ای برای آن‌ها در پی نداشت و مراسم باشکوه ۱۳ آبان، آن را خنثی کرد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: در این مقطع زمانی باید جریان‌های داخلی اختلاف‌های خود را کنار بگذارند و انسجام ملی را تقویت کنند تا جامعه به سمت دوقطبی شدن پیش نرود.

وی رفع مشکلات اقتصادی را از اولویت‌های دوره جدید عنوان کرد و گفت: با تمرکز بر اجرای اصول اقتصاد مقاومتی، دولت می‌تواند زیرساخت‌های اقتصاد کشور را برابر تحریم‌ها مستحکم سازد تا شاهد گشایش در معیشت مردم باشیم.

خرسند تصریح کرد: اثرگذاری روانی تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان بیش از اثرگذاری اقتصادی است تا بتواند از این طریق بر فکر و ذهن مردم تأثیر بگذارد و پشتوانه مردمی نظام را کمرنگ بکند اما اگر دولت به اجرای اقتصاد مقاومتی و کمک به اقشار ضعیف جامعه جدی باشد، با گذشت زمان این تحریم‌ها بی‌اثر خواهند شد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در پایان با بیان اینکه اگر ایران نفت خود را نتواند به فروش برساند هیچ کشوری هم نمی‌تواند از این منطقه نفت صادر کند افزود: بیشترین سواحل و تسلط بر خلیج‌فارس ‌را ما در اختیار داریم و اگر از مزایای موقعیت طبیعی و جغرافیایی‌مان بهره‌مند نشویم، سایر کشورها هم بهره‌مند نخواهند شد و ابزار آن را داریم و اگر لازم شد، اعمال قدرت هم می‌کنیم و علت اینکه چند کشور را معاف کردند به همین دلیل است.

منبع: آنا

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون