انجمن میراث پریشان کازرون در جمع منتخبین کشوری

به گزارش عصر کازرون و به نقل از ابتکار، دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش با معرفی و تقدیر از منتخبین ۱۱ استان کشور برگزار شد. مراسم اختتامیه دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش در تهران برگزار شد و از میان بیش از ۹۱ اثر ارسالی به دبیرخانه جایزه، هیات داوری در نهایت ۲۱ انجمن و فرد را منتخب دریافت جایزه معرفی نمود.

حضور منتخبینی از یازده استان فارس، لرستان، تهران، سیستان، کهگیلویه ، خوزستان، بوشهر، کردستان، مازندران، گلستان و هرمزگان در دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش از افزایش سطح کمی و کیفی آن حکایت دارد.


محمد رادمنش در این مراسم با اشاره به موضوع تخریب محیط زیست بیان داشت: محیط زیست هنوز برای بیشتر مردم یک بحث حاشیه ای است که به گمانشان از شکم سیری است، برای عده ای نیز یک بحث روشنفکری است. وی افزود: این افراد در نشست های خصوصی شان از فلسفه، سیاست و مسائل اجتماعی سخن می گویند و گریزی بی عمل هم به مسایل زیست محیطی می زنند.


رادمنش با بیان اینکه برای عده اندکی تخریب محیط زیست یک تهدید جدی و در حد مرگ و زندگی است تصریح کرد: تخریب محیط زیست برای این عده اندک همان حالتی را دارد که ما در دره ای بسیار شیب دار نشسته و سیلی هولناک و یا یک رانش سهمگین در حال خراب شدن روی سر ماست. واقعیت تخریب محیط از آن سیل هولناک و یا رانش سهمگین هم هولناک تر است. وی عنوان کرد: این همایش برای تقدیر از کسانی برپا شده که در این نبرد سهمگین سهیم هستند و امیدوارم این تقدیر و تشکر را هرچند اندک از ما بپذیرند و جهاد خودشان را در این راه بیش از گذشته تقویت نمایند.


محسن خیرالهی دبیر جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش نیز خاطرنشان ساخت: این جایزه بعنوان فرآیندی مردمی و با مدیریت بخش خصوصی ساز و کاری است برای شناسایی، معرفی، تقدیر و حمایت از همه کسانی که بصورت گروهی یا فردی برای پاسداشت سرزمین خود داوطلبانه تلاش می کنند.

وی با بیان این که تقدیر و تشکر از اقدامات و فعالیت افراد موجب انگیزه بخشی و تقویت حرکتهای رو به جلو می شود افزود: هدف اصلی این جایزه نیز همین بوده و امیدواریم تا ضمن تحرک بخشی بیشتر به فعالیتهای داوطلبانه در حوزه محیط زیست، تداوم و گستردگی بیشتر اقدامات محیط زیستی را در سطح کشور شاهد باشیم.


خیرالهی ضمن ابراز امیدواری به مشارکت بیشتر سمن ها و فعالین محیط زیست در دوره های آتی جایزه محیط زیست دکتر رادمنش اظهار داشت: هدف اصلی رادمنش از حمایت و انجام اقدامات متعدد محیط زیستی همگرایی و هم افزایی بیشتر سمن ها بوده و ضمن استقبال از هر گونه پیشنهاد و راهکار برای بهبود برنامه، در سالهای آتی با گسترش دامنه اطلاع رسانی و تشکیل دبیرخانه قوی تر انتظار می رود تا ضمن استقبال بیشتر افراد و گروههای محیط زیستی، پاسداشت فعالیت های صادقانه و داوطلبانه آنان را خواهیم داشت.


گفتنی است محمد رادمنش پزشک متخصص متولد شهرستان بویراحمد و ساکن اهواز بوده که سالهاست در کنار فعالیت های تخصصی خود در زمینه پوست و مو به صورت داوطلبانه بخشی از وقت و درآمد خود را به ترویج فرهنگ محیط زیستی اختصاص می دهد.
نتایج داوری دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش به شرح ذیل می باشد:


رده اول:برندگان برتر جایزه

۱-انجمن خزندگان پارس به مدیریت هانیه غفاری ۲-موسسه ایده نو دوستدار هرمزگان به مدیریت مریم اقبالی


رده دوم:برندگان ویژه جایزه

 الف)برندگان حقیقی
ملک دینار شجره، حسین داستان نما، علیرضا افشون، محمود کشاورز، احمد قلاوند، شهرام دهکردی، حسن ناصر
ب)برندگان در قالب موسسه و انجمن ۱-انجمن هواداران کارون زلال شوشتر به مدیریت نسرین بوستانی ۲-انجمن سفیران بانگ زمین به مدیریت هدی نیکوراد ۳-کانون سبز تمیشه شهرستان کردکوی به مدیریت معصومه کشاورز ۴-موسسه دوستدارن طبیعت جهان نما به مدیریت محمد مخدومی ۵-تشکل یاپراک باران ترکمن به مدیریت منیره قلی پوری

رده سوم:برندگان شایسته تقدیر
 الف)برندگان حقیقی : فرشاد نژاد کریمی، آریا لطفی، مینا شیروانی، محمد شفیع ربیعی، علی نجات روستا
 ب)برندگان در قالب انجمن و موسسه ۱-انجمن میراث پریشان کازرون به مدیریت محمد جواد سیاح پور ۲-انجمن دانه کاران زاگرس به مدیریت فرامرز پیروزی ۳-انجمن سبز اندیشان کاکی به مدیریت محمد استاد

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون