انتشار نخستین فصلنامه‌ی تخصصی کازرون در سطح کشور

به گزارش عصر کازرون و به نقل از هفته نامه بیشاپور، معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، مجوز فصلنامه‌ی جامعه‌نگاری، به مدیرمسوولی و صاحب‌امتیازی محسن عباسپور را صادر نمود.

بنا بر اعلام مدیرمسوول این نشریه، فصلنامه‌ی جامعه‌نگاری، نشریه‌ای خواهد بود که با رویکردی جامعه‌شناسانه به بررسی مسایل اجتماعی حوزه‌های محلی با محوریت شهرستان کازرون و دیگر حوزه‌های اجتماعی مشابه در سطح کشور خواهد پرداخت.

محسن عباسپور همچنین در خصوص انتشار فصلنامه جامعه‌نگاری افزود: در تحریریه‌ی این نشریه تلاش خواهیم نمود تا با استفاده از ظرفیت‌های تخصصی اهالی اندیشه به ویژه در استان‌های فارس و بوشهر، به مسئله‌مند نمودن زیست اجتماعی گروه‌های مختلف جامعه بپردازیم و با رویکردی انتقادی نسبت به مسایل اجتماعی این حوزه‌ها در سطح کشور و در فضایی تازه، صدای جوامع محلی و شهرستان‌هایی مانند کازرون را در گفتمان رسانه‌ای کشور تقویت نماییم.

وی همچنین خاطر نشان نمود: شهرستان کازرون دارای سنت دیرینه‌ای در حوزه‌ی مطبوعاتی می‌باشد و اهالی اندیشه‌ی این شهرستان از ابتدای ورود مطبوعات به ایران، همواره در سطوح مختلف کشوری و محلی در حوزه‌ی رسانه نقش‌آفرینی‌های ماندگاری داشته‌اند و امیدواریم فصلنامه‌ی جامعه‌نگاری، گامی باشد در امتداد روند تطور این سنت دیرپا که همواره با حوزه‌های پیرامونی خود به ویژه شیراز و بوشهر در پیوندی دایمی به سر می‌برده است.

بنا به این گزارش، این فصلنامه نخستین نشریه‌ی کازرون خواهد بود که مجوز انتشار در سطح تهران را داراست و در مراحل پس از انتشار، در سطح کشور نیز توزیع خواهد شد.

گفتنی است نخستین شماره فصلنامه‌ی جامعه‌نگاری طی هفته‌های آینده منتشر خواهد شد.

 

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون