انتشاراولین سند محرمانه دخالت منافقین در اغتشاشات دی ۹۶

به گزارش عصر کازرون، پس از اغتشاشات دی ماه ۹۶ بسیاری از مقامات امنیتی و انتظامی از دست داشتن گروهک تروریستی منافقین در این اغتشاشات خبر دادند. حتی مریم رجوی سرکرده این گروهک نیز در مواردی به این موضوع اعتراف کرده است. البته این نقش، مکمل دو ضلع دیگر عوامل سه گانه این اتفاقات بود.

انتشاراولین سند محرمانه دخالت منافقین در اغتشاشات دی ۹۶ / ابریشمچی در جلسه مخفیانه و ۵ ساعته منافقین چه گفت؟

رهبر انقلاب در سال ۹۶ به صراحت از پادویی منافقین در اغتشاشات دی ماه سخن گفتند: «یک مثلّثی در این قضایا [دی ۹۶]فعّال بوده است. مال امروز و دیروز هم نیست… نقشه مربوط به آمریکایی‌ها و صهیونیست‌هاست. نقشه را آن‌ها کشیدند… پول مال یکی از این دولت‌های خرپول اطراف خلیج فارس است. خب این کار‌ها خرج دارد؛ باید پول بدهند؛ آمریکایی‌ها که حاضر نیستند پول خرج کنند وقتی این‌ها هستند؛ پول را این‌ها دادند. این دو ضلع. ضلع سوّم پادویی‌اش است؛ پادویی‌اش هم مربوط به سازمان منافقین بود، سازمان آدمکش منافقین؛ پادو، آن‌ها بودند. از ماه‌ها قبل این‌ها آماده بودند». (بیانات رهبر انقلاب؛ ۱۹ دی ۹۶)

در این گزارش برای نخستین بار بخش‌هایی از نشست محرمانه تروریست‌های منافقین در اسفند ۹۷ منتشر می‌شود که در آن مهدی ابریشمچی نفر دوم این گروهک به صراحت از نقش این تروریست‌ها در اغتشاشات دی ماه ۹۶ پرده بر می‌دارد. صوت این جلسه محرمانه ۵ ساعته توسط یکی از اعضای رده بالای این گروهک تروریستی منتشر شده است که بخش‌هایی از آن در این گزارش پیاده و منتشر می‌شود.

دی ماه ۹۶؛ ماحصل میلیشیای «کانون‌های شورشی»
ابریشمچی در بخش‌هایی از این جلسه، سخنرانی پیاده شده مسعود رجوی در سال ۹۲ را روخوانی می‌کند. سخنرانی که در آن مسعود رجوی با اشاره به خارج شدن منافقین از لیست تروریستی آمریکا مدعی می‌شود که همزمان نظام ایران تضعیف شده و به همین دلیل «باید کانون‌های شورشی را به راه انداخت». ابریشمچی در این جلسه به صراحت اذعان می‌کند که «کانون‌های شورشی ایجاد شده باید به گسترش میلیشیا» [نیرو‌های شبه نظامی]در ایران می‌انجامید که این مسئله به گفته او در حوادث دی ماه ۹۶ که این تروریست پیر آن را «قیام دی ۹۶» می‌خواند، دیده شد.

ابریشمچی به تأکیدات مکرر مسعود رجوی در دی ماه ۹۶ اشاره می‌کند که به صراحت خطاب به منافقین می‌گفت: «باید هزار اشرف یعنی همان هزار کانون شورشی را فعال‌تر کنیم تا قیام کامل شود.» ابریشمچی مدعی است که «در دی ماه ۹۶ جامعه ایران آمادگی خود را نشان داده و حالا وقت آن است که کانون‌های شورشی به صورت کمی و کیفی گسترش یابد.» این عضو ارشد گروهک منافقین همچنین می‌گوید که وجود این کانون‌های شورشی «پشتوانه نظامی» تحرکات منافقین در ایران است.

تلاش برای به شورش کشاندن شهر
ابریشمچی در ادامه به نقش آفرینی عوامل نفاق در اغتشاشات بعدی سه شهر کازرون، تویسرکان و اهواز اذعان می‌کند و می‌گوید: «کانون‌های شورشی در کازرون و تویسرکان و اهواز با فرمول برادر مسعود [رجوی]تثبیت شدند، باید تکثیر شوند و بعد پیوند پیدا کنند»! وی درباره هدف کانون‌های شورشی توضیح می‌دهد: «این یگان‌ها تلاش می‌کنند شهر را به شورش بکشانند».

روایت ابریشمچی از مسلح شدن منافقین
او سپس با تاکید بر لزوم اشغال شهر‌های ایران، راهبرد اشغال را به سمت شهر‌های کوچک و کمتر فعال شده سوق می‌دهد که به این ترتیب اگر حکومت به پایتخت بچسبد، کانون‌های شورشی اطراف فعال می‌شود و اگر پایتخت را رها کند، کانون‌های پایتخت فعال می‌شود. او همچنین آشکارا از مسلح شدن تروریست‌های این گروهک سخن می‌گوید که می‌توان پازل قتل‌ها و تیراندازی‌های حوادث دی ماه ۹۶ به سوی مردم و نیرو‌های انتظامی را تکمیل کند: «باید تلاش کرد این کانون‌ها را مسلح کرد.»

ناگفته‌های ابریشمچی
در ادامه ابریشمچی به صراحت می‌گوید مسئول هدایت کانون‌های شورشی در ایران «شما اشرف نشینان در آلبانی هستید.» وی همچنین توضیحاتی درباره نبرد سرنگونی ارائه کرد. نبردی که به ادعای منافقین بعد از ورود آن‌ها به ایران اتفاق می‌افتد! اظهارات ابریشمچی درباره همسو بودن جامعه با منافقین (!) در سال ۹۶ در حالی است که او توضیح نمی‌دهد چرا مردم و حتی معترضان به مشکلات اقتصادی، به سرعت مرزبندی خود را با اغتشاشات مشخص کرده و حتی همان معترضان در شهر‌های گوناگون در حمایت از کلیت نظام به خیابان آمدند و به این اغتشاشات تروریست‌های منافقین در ایران پایان دادند.

مردم جلاد‌ها را می‌شناسند
مسئله‌ای که نشان می‌دهد این گروهک تروریستی که روزگاری در دهه ۶۰ جلادهایش با نارنجک کودک و مادر روزه دار را قطعه قطعه می‌کردند و در حمام خونین خانه تیمی شان پوست از سر و تن نیرو‌های امنیتی و مردم می‌کندند، نه تنها جایگاهی میان مردم ایران ندارند بلکه هرجا نشانه‌ای از این تروریست‌ها باشد، مردم این فرقه خونریز را که روی داعش را سفید کرده اند، بیش از پیش می‌شناسند.

منبع: روزنامه خراسان

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون