امام جمعه کازرون: انتخابات کشور را در مقابل نامحرمان و دشمنان طماع بیمه می کند/ به خاطر اینکه نمی توانم کاری برای مراجعین جوان بیکار انجام دهم، از آنها خجالت می کشم

به گزارش سرویس جامعه عصرکازرون؛ جمعه بیست و سوم بهمن ۹۴، حجت الاسلام و المسلمین محمد خرسند امام جمعه کازرون در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت:رسانه‌های غربی مسافرت‌های مقامات ما را سفر خرید معرفی می‌کنند و می‌گویند پول تحریم‌ها به‌ طور مجدد به جیب ما برگشته است که ابعاد این قراردادها باید برای مردم تبیین شود.

مردم نشان دادند که بعد از ۳۷ سال پس از پیروزی انقلاب از انقلابشان دل سرد نیستند

امام جمعه کازرون با قدردانی از مردم کازرون به خاطر حضور با شکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تجدید بیعت دوباره با آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری گفت: مردم نشان دادند که بعد از ۳۷ سال پس از پیروزی انقلاب از انقلابشان دل سرد نیستند و حضور خودجوش در این راهپیمایی و شور و نشاط و پایبندی به اصول یک لطف الهی است.

قدردانی مجدد از مردم بابت حضور بی نظیر در تشییع جنازه شهدای مدافع حرم/ تیپ دوم امام سجاد کازرون که در سوریه مستقر است تا امروز ۱۱ شهید داده است

ایشان با قدردانی مجدد از مردم بابت حضور بی نظیر در تشییع جنازه شهدای مدافع حرم نیز تصریح کرد: این شهدا به تعبیر مقام معظم رهبری حائز ۳ ویژِگی هستند. دفاع از حریم اهل بیت در عراق و سوریه ویژگی اول آن هاست. ویژگی دوم این است در صورتی این دفاع صورت نگیرد آن گاه باید در کرمانشاه و همدان با آن ها می جنگیدیم بنابراین این دفاع برای حفظ امنیت کشور است. ویژگی سوم نیز شهادت در غربت آن هاست. مردم کازرون نیز در تشییع این شهدا همت کردند. برخی از ظرفیت تیپ دوم امام سجاد کازرون که در سوریه مستقر است تا امروز ۱۱ شهید داده است که سهمیه شهرستان کازرون ۴ شهید است که مردم در مراسم مرتبط با این شهدا حضور با عظمتی داشتند و نشان دادن که شهدا را پیام آور عزت و امنیت خود می دانند.

انتخابات وقتی همگانی شد و همه شرکت کردند کشور عزت پیدا می کند

خطیب جمعه کازرون به صحبت های مقام معظم رهبری در هفته گذشته در رابطه با انتخابات و تعبیر عید و تزریق خون تازه در کالبد نظام جمهوری اسلامی توسط ایشان اشاره کرد و گفت: معظم له انتخابات را تجدید نیرو برای یک ملت دانستند. ایشان اشاره کردند که بعضی ها مسؤولیت هایی می پذیرند که می توانند یا نمی توانند ، قانون این را پیش بینی کره که مردم در مقاطع معینی به وسط میدان می آیند و تصمیم گیری می کنند که این باشد یا نباشد. انتخابات وقتی همگانی شد و همه شرکت کردند کشور عزت پیدا می کند.

نباید فراموش شود که از خبرگان نباید توقع اجراییات و حل مشکلات روزمره را داشت چرا که …/ فارغ از این که چه افراد و جریان هایی رای بیاورند اصل انتخابات یک تکلیف است…

وی افزود: حجت بر همه تمام است چون انتخابات با عزت ما ارتباط دارد و کشور را در مقابل نامحرمان و دشمنان طماع بیمه می کند. فارغ از این که چه افراد و جریان هایی رای بیاورند اصل انتخابات یک تکلیف است. تبلیغات کاندیداهای خبرگان رهبری آغاز شده است از طرق مختلف خود را به مردم معرفی می کنند. این نکته نیز نباید فراموش شود که از خبرگان نباید توقع اجراییات و حل مشکلات روزمره را داشت. وظیفه خبرگان امر مقدس انتخاب رهبری در مواقعی است که خدای نکرده برای رهبری اتفاقی بیفتد. باید با توجه به شناخت خود یا لیست ها و مراکز حوزوی انتخاب صورت گیرد.

در بین همین افراد موجود هم وظیفه داریم افراد اصلح را به صورت نسبی انتخاب کنیم

حجت الاسلام والمسلمین خرسند به انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: باید از بین کاندیداهای موجود اصلح را انتخاب کرد. البته من در رابطه با شهرستان امیدوارم با تدبیر هیات محترم مرکزی نظارت و شورای محترم نگهبان یک فضای بهتری برای انتخابات و رقابت بیشتری ایجاد شود تا زمینه مشارکت بیشتر مردم فراهم شود. اما در بین همین افراد موجود هم وظیفه داریم افراد اصلح را به صورت نسبی انتخاب کنیم.

مسؤولان هوشیار باشند که جنجال های روزمره انتخاباتی آن ها سرگرم نکند/ مسأله گرانی و تورم، رکود بی سابقه و بیکاری از اولویت هاست

امام جمعه کازرون با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در رابطه با اینکه مسؤولان هوشیار باشند که جنجال های روزمره انتخاباتی آن ها سرگرم نکند و از پرداختن به مسایل مهم به ویژه اقتصاد غافل نمانند تصریح کرد: انتخابات یکی از کارهای کشور است. مسؤولان باید اولویت های اصلی را پیدا کنند. مسأله گرانی و تورم، رکود بی سابقه و بیکاری از اولویت هاست.بنده مراجعات زیادی از بین جوان های شایسته و تحصیل کرده و متدین دارم که بیکار هستند و من به خاطر این که نمی توانم برای آن ها کاری انجام دهم از آن ها خجالت می کشم. در کشوری که خدا انواع نعمت ها را به آن داده نباید چنین باشد. باید به جای شعار دادن به دغدغه های مردم پرداخته شود و به دنبال حل مشکلات اقتصادی کشور با تکیه بر اقتصاد مقاومتی باشیم.

در زمینه انرژی هسته ای با تکیه بر تفکر بسیجی و جهادی آن پیشرفت ها را داشته ایم اما هنوز بعد این همه سال در زمینه اتومبیل دچار مشکلات عدیده هستیم!!!

ایشان ادامه داد: درست است که ما باید با همه دنیا ارتباط داشته باشیم امّا بدانیم که اروپا خیر ما را نمی خواهد. ببینید بعضی از رسانه های اروپایی و آمریکایی چه می نویسند. آن ها برخی مسافرت های مقامات ما را سفر خرید معرفی می کنند و می گویند چول تحریم ها مجددا به جیب ما برگشته است. ابعاد این قراردادها باید برای مردم تبیین شود. باید به سمت تولید و صادرات برویم. ما در زمینه انرژی هسته ای با تکیه بر تفکر بسیجی و جهادی آن پیشرفت ها را داشته ایم اما هنوز بعد این همه سال در زمینه اتومبیل دچار مشکلات عدیده هستیم به طوری که اتومبیل را هنوز از کارخانه تحویل نگرفته ایم مشکلات بسیاری دارد.

منبع: روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون