امحاء کوره های زغالی در اراضی جنگلی کازرون +عکس

به گزارش عصر کازرون، دو واحدکوره زغال گیری که به صورت غیر قانونی در اراضی جنگلی این شهرستان ایجاد شده بود ، شناسایی و تخریب شد.

سید مجتبی ایران محبوب رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت گفت: در راستای حفاظت از جنگل‌ها و صیانت از اراضی ملی دو واحدکوره زغالی که به صورت غیر قانونی در منطقه «سمغان» بخش کوهمره نودان شهرستان کازرون در حال فعالیت بودند کشف و امحاء شد.

وی با اشاره به پیگیری‌های منابع طبیعی شهرستان مبنی بر توقیف و پلمب کارگاه‌های غیر مجاز تولید زغال در سطح اراضی ملی این شهرستان افزود: در این راستا در یک عملیات منسجم نیروهای منابع طبیعی به سرنخ‌هایی از فعالیت سودجویان در قطع درختان سرسبز بلوط و تبدیل آنها به زغال دست یافتند.

وی ادامه داد: در تحقیقات تکمیلی و بررسی‌های بعدی بلافاصله مأموران منابع طبیعی وارد عمل شده و پس از تحت نظر قرار دادن منطقه مورد نظر طی یک عملیات غافلگیرانه متخلفان را دستگیر و دو واحدکوره زغالی ایجاد شده را تخریب کردند.

ایران محبوب همچنین با اشاره به تعامل و همکاری بسیار خوب مردم محلی این منطقه در شناسایی متخلفان اظهار داشت: در پیگیری‌های به عمل آمده مشخص شد این افراد به طرز ماهرانه‌ای در تاریکی شب اقدام به قطع درختان بلوط کرده و پس از انتقال آنها به این کوره‌های زغالی آنها را تبدیل به زغال می‌کردند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون با اشاره به سیر قضائی پرونده برای این متخلفان اظهار داشت: پرونده متخلفان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارجاع شد.

وی ضمن هشدار جدی به متجاوزان و قاچاقچیان زغال در عرصه‌های طبیعی شهرستان کازرون اظهار داشت: بر اساس ماده ۴ ۲ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل و مراتع، احداث هر گونه کوره زغال در مجاورت جنگل ممنوع می‌باشد و متخلف علاوه بر پرداخت جزای نقدی به یک تا شش ماه حبس تادیبی نیز محکوم خواهند شد.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون