افزایش مبتلایان به کرونا در کازرون

به گزارش عصر کازرون، دکتر بندر برامکی رئیس شبکه بهداشت و درمان کازرون گفت:با مثبت شدن نتیجه آزمایش ۹ نفر از اعضای دو خانواده در بخش مرکزی، تعداد بیماران کرونایی شهرستان به ۴۰ نفر رسید.

ایشان در توضیح این خبر بیان داشت: ۲ نفر از اعضای دو خانواده به این بیماری مبتلا شده اند و با تعاملاتی که با خانواده خود داشته اند ۷ نفر دیگر از اعضای این دو خانواده را هم به این ویروس مبتلا کردند.

دکتر برامکی در ادامه گفت: متاسفانه در این ایام شاهد برگزاری تعداد زیادی مراسم های تجمعی از جمله تشییع جنازه و عروسی و.. بوده ایم که خود می‌توانست عامل انتشار و شیوه این ویروس خطرناک بین تجمع کنندگان و افزایش تعداد بیماران شود. حضور بسیار مشهود و پر رنگ مردم در خیابان ها به گونه ای است که انسان فکر می‌کند در وضعیت عادی قرار داریم و هیچ خطری مردم را تهدید نمی کند.

ایشان هشدار داد:
در صورتی که این رفتارهای برخلاف سلامت عمومی در جامعه ادامه یابد باید منتظر عواقب خطرناک آن برای جامعه کازرون باشیم که همه‌مان جزئی از آن هستیم.
پس باید و باید در منزلمان بمانیم، تا رفع خطر، خود قرنطینگی را برای خود و خانواده مان اعمال کنیم و به توصیه‌های پزشکان و متخصصان عمل کنیم تا بتوانیم از این بیماری به سلامت عبور کنیم.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون