پیشنهاد رئیس کازرونی الاصل بنیاد نخبگان فارس به معاون رییس جمهور

ارتقای وضعیت گردشگری فارس با کاوش بیشاپور کازرون

به گزارش گروه دانشگاه عصرکازرون؛ رییس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: برای ارتقای وضعیت دانشگاه ها باید درس کارآفرینی وشرکت دربرنامه هایی همچون استارت آپ به دروس اجباری دانشجویان دردانشگاه ها اضافه شود.

sharifحبیب شریف عصر دوشنبه نهم شهریورماه۹۴، در دیدار روسا و برخی استادان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان فارس با معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در شیراز افزود: باید با توجه به جایگاه و ظرفیت هر یک از دانشگاه های کشور ماموریت ویژه ای به آنها برای حل مشکلات و مسایل کشور داد و از ظرفیت علمی آنها به صورت کاربردی بهره گرفت.
رییس بنیاد نخبگان استان فارس اظهارکرد: دانشگاه های این استان به صورت چراغ خاموش درحال فعالیت پژوهشی هستند ودربیان سابقه و توان علمی این استان همین بس که از ۲۰ دانشمند عضو آکادمی علوم جهان سوم ۱۰ دانشمند ریشه در فارس وشیراز دارند.
وی ادامه داد: دانشگاه های فارس برای گسترش مرزهای دانش و تبدیل علم به ثروت گام های اساسی و بسیار خوبی برداشته اند.
رییس بنیاد نخبگان فارس دربخش دیگری ازسخنان خود گفت: این بنیاد با تحت پوشش قراردادن نخبگان استان از زیرساخت های لازم برای تشکیل اتاق فکر در موضوعات مختلف برخوردار است وپیشنهاد می شود که استانداری فارس از ظرفیت نخبگان استان در زمینه خشکسالی بهره گیرد.
وی گفت : امروز تعامل وهمکاری خوبی میان نخبگان استان و دیگر دستگاه ها و نهادها برقراراست وبه عنوان نمونه بسیاری ازمخترعان تحت پوشش بنیاد نخبگان استان با شهرداری شیراز همکاری دارند و اختراعات خود را در خدمت به شهر و مردم به کار گرفته اند.
شریف درادامه با بیان این که شهرهای باستانی کشف نشده در مرودشت و بیشابور کازرون وجود دارد، گفت: برای ارتقای وضعیت گردشگری استان پیشنهاد داریم که تیم های تخصصی برای کشف این شهرهای باستانی و ایجاد موزه فعالیت خود را در این مناطق با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغاز کنند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صبح دوشنبه در سفری یکروزه به شیراز مرکز استان فارس سفر کرد.
ستاری صبح دوشنبه پس از بازدید از شرکت صا ایران در آیین امضای قرارداد طرح ساخت سکوی ملی حفاری حضور یافت و با روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و جمعی از استادان و اعضای هیات علمی دیدار کرد و دیدار با فعالان اقتصادی پایان بخش برنامه های سفر وی به شیراز بود.

 bishapoor kazeroon (9) bishapoor kazeroon1 bishapoor kazeroon (2) bishapoor kazeroon (3)bishapoor (2)

منبع:  ایرنا

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون