ارتقای جایگاه معلمین باید به یک مطالبه عمومی جامعه تبدیل شود

به گزارش عصر کازرون، اولین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال ۹۸ با حضور فرماندار شهرستان کازرون، امام جمعه کازرون، بخشداران و روسای بخش های مختلف شهرستان با هدف برنامه ریزی و هماهنگی برای اجرای برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

 

در این جلسه فرماندار شهرستان کازرون با تاکید بر حضور مسئولین شهرستان در مدارس و در جمع فرهنگیان گفت: حضور مسئولین در مدارس و در جمع معلمین و دانش آموزان، موجب دلگرمی بیشتر آنان خواهد شد.

داریوش دهقان ادامه داد:مسئولین در تمامی بخش های تابعه در هفته معلم با حضور در کلاس درس ودر کنار دانش آموزان،مقام معلم را مورد تجلیل وسپاس قرار دهند.

رییس شورای آموزش و پرورش کازرون با تاکید بر اینکه بخاطر احترام به جایگاه و شان معلم، سعی می کنم حتی الامکان در این هفته تمام جلسات و بازدیدهای فرماندار تعلیق شده و جهت حضور در مدارس و شرکت در جلسات مرتبط با تجلیل هفته معلم برنامه ریزی و وقت گذاشته شود.

ایشان افزود: اگر در تولید فکر سرمایه گذاری شود، در بقیه امور هم پیشرفت خواهیم کرد.

 

امام جمعه شهر کازرون نیز با بیان اینکه تکریم معلمین موجب ارتقای فرهنگ اجتماعی و تعالی نسل آینده است، اظهار داشت: تکریم معلمین در هفته بزرگداشت مقام معلم یک فرهنگ سازی برای نشان دادن اهمیت و جایگاه این شغل مقدس می باشد.

حجت الاسلام خرسند افزود: در حقیقت تکریم معلم، تکریم جایگاه معنوی ایشان است، که مقداری از آن به رعایت آداب ظاهری است، ولی مقدار بیشتر این است که جایگاه معلم را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه معلمین از تبعیض رنج می برند، ادامه داد: تا زمانی که مسئولین و مراکز تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور ما آموزش و پرورش را یک وزارت خانه مصرف کننده بدانند، مشکلات آموزش و پرورش مرتفع نخواهد شد.

امام جمعه شهر کازرون تاکید کرد: فارغ از مسائل سیاسی و جناحی و شیطنت های معاندین، ارتقای جایگاه معلمین باید به یک مطالبه عمومی جامعه تبدیل شود.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به بررسی که طی سال های گذشته از طریق مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در بحث محبوبیت و رضایت اجتماعی اصناف و مشاغل صورت گرفته، گفت: معلمین با ۷۸ درصد در راس این لیست بوده اند و مردم با دیده احترام به این قشر نگاه می کنند، که این سرمایه بزرگی است.

وی همچنین با بیان اینکه رسانه ها هم باید نسبت به تبیین جایگاه معلم در جامعه فرهنگ سازی کنند، گفت: با توجه به اهمیت و تاثیر این نهاد بر فرهنگ جامعه، در انتخاب مدیران آموزش و پرورش باید باتجربه ترین و بهترین فرد انتخاب شود.

مدیر آموزش و پرورش کازرون نیز به برنامه های پیش روی این سلام مدیریت در هفته بزرگداشت مقام معلم اشاره کرد و گفت: تقدیر از معلمان نمونه استانی و منطقه ای، تقدیر از ۸۵ بازنشسته سال جاری، حضور مسئولین و کارکنان اداری در مدارس برای تبریک هفته معلم، تجلیل از خانواده های شهدای فرهنگی و … از جمله برنامه های بزرگداشت هفته معلم در آموزش و پرورش کازرون است.

گفتنی است در این جلسه پیشنهادهای مختلفی جهت چگونگی برگزاری بزرگداشت مقام معلم از طرف اعضای شورا مطرح گردید و مقرر شد نسبت به اجرای آن اقدام گردد.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون