اختصاص بیش از ۲۲ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای عملیات آبخیزداری درکازرون

به گزارش عصر کازرون، داریوش دهقان فرماندار شهرستان طی دیداری که روز سه شنبه ۳۰ بهمن ماه در تهران با پور تقی مدیر بودجه سازمان جنگلها و مراتع کشور داشت مسائل و مشکلات حوزه آبخیزداری شهرستان را مطرح و مورد بررسی قرار دادند.

این دیدار که پیرو جلسات و پیگیری های قبل صورت پذیرفت مسائل مربوط به حوزه آبخیز داری روستای پاپون از توابع بخش کوهمره نودان ، کلانی عبدویی (دشت برم) و شهر کازرون مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت .

دهقان فرماندار کازرون در حاشیه این دیدار اظهار داشت : اجرای طرح های آبخیزداری منابع طبیعی در مراتع شهرستان کازرون علاوه بر مدیریت بهتر منابع آب می تواند در حفظ منابع طبیعی و جلوگیری از بیابان زایی در کنار کاهش ریزگردها مؤثر واقع شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود : موضوع آبخیزداری بسیار مهم است و اجرای طرح های آبخیزداری راه گریزی از مشکلات خشکسالی است که نمی توان از آن غافل گشت که خوشبختانه با تلاش و اصرارهای مداوم مثمر ثمر واقع شد و با وعده ای که از مدیر بودجه سازمان جنگلها و مراتع کشور گرفتیم ۲۲ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال اعتبار جهت اجرای طرحهای آبخیزداری به شهرستان کازرون اختصاص یافت .

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود : این مبلغ در ۴ حوزه آبخیزداری تعریف شد که ۱۰ میلیارد ریال آن در حوزه آبخیزداری روستای پاپون از توابع بخش کوهمره نودان در نظر گرفته شد .

فرماندار شهرستان همچنین از تخصیص ۷میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال اعتبار جهت آبخیزداری کلانی عبدویی (دشت برم) و ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال  برای اجرای طرح آبخیزداری شهر کازرون خبر داد و اظهار کرد : در مجموع این اعتبارات برای اجرای طرح های بیولوژیکی و مکانیکی آبخیزداری هزینه میشود.

وی هدف از اختصاص اعتبارات یادشده را حفظ آب‌وخاک ، تغذیه سفره‌های زیرزمینی، تقویت و توسعه پوشش گیاهی و کنترل سیلاب اعلام کرد و گفت: علاوه بر اعتبار اختصاص‌ یافته ۴۷۰ میلیون ریال هم اعتبار جهت طرح کاداستر دشت برم تخصیص‌یافته است.

لازم به ذکر است به زودی مناقصه طرح ها انجام خواهد گرفت .

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون