مدیرکل حفاظت سازمان جنگل ها در بازدید از دشت برم:

احداث کمربندسبز، اولویت سازمان جنگل ها و مراتع است

به گزارش سرویس محیط زیست عصر کازرون؛ مدیرکل حفاظت و امور اراضی سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه بازدید هیاتی از سازمان خواربار جهانی (FAO) از جنگلهای بلوط در دشت برم کازرون گفت : احداث کمربند سبز، با هدف حفاظت از منابع طبیعی از الویت های سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور است .

بهمن افراسیابی با تشریح بخشهای حفاظتی سازمان جنگلها و مراتع گفت : از جمله برنامه های ما تامین سوخت و انرژی جنگل نشینان از طریق انرژی خورشیدی است .

وی دیگر برنامه های اولویت دار این سازمان را جدا سازی اراضی دولتی از مستثنیات عنوان کرد، طوری که بر انگیزه بیشتر مردم به منظور حفاظت از منابع طبیعی بیافزاید.

وی با اشاره به اینکه سالیانه بر پایش ۶۵ هزارهکتار عرصه مراتع وجنگلها نظارت داریم گفت : در جنگلهای زاگرس شمالی در کردستان و آذربایجان غربی جوانه های درختان بلوط در سطح ۳۰ هزار هکتار دچار آفت شده و خساراتی به درختان وارد کرده است.

وی افزود: با همکاری دانشگاه های مرتبط اقدامات فیزیکی بمنظور مبارزه با آفتها صورت گرفته است که در این ارتباط در جنگلهای زاگرس با برش درختان آلوده مبارزه فیزیکی خوبی صورت گرفته و در حال انجام است .

افراسیابی افزود: اعتباری که امسال برای اجرای طرح حفاظتی از جنگلها از اعتبارات ملی در نظر گرفته شده است افزون بر ۱۳ میلیارد تومان است که بخشی ازاین اعتبار به گیاه پزشکی اختصاص دارد .

منبع: واحد مرکزی خبر

نظرات بینندگان تعداد نظرات ۲ دیدگاه
  • ناشناس ۲۰ مرداد, ۱۳۹۳۶:۱۹ ق.ظ

    Thumb up 0 Thumb down 0

    لطف کنید آگر می خواین جنگل کاری کنید درختانی رو بکارین که بدرد بخور باشن نه مثل سالهای قبل که انداختن رو کشت اوکالیپتوس بدش هم آب ندادند و خشک شد رفت پی کارش.

  • ناشناس ۲۵ مرداد, ۱۳۹۳۴:۱۳ ب.ظ

    Thumb up 0 Thumb down 0

    مکی خودش مهندسه بلدچطوری به مردم گل بزنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون