اجرای ۱۰۰ طرح اشتغال زایی ویژه مددجویان کمیته امداد در قائمیه

به گزارش عصر کازرون، محمد بذرافشان در حاشیه بازدید و افتتاح چند طرح  مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در قائمیه  با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در حوزه مسکن توسط کمیته امداد امام‌خمینی(ره) اظهارداشت: در هفت ماهه امسال بیش از ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در قالب فعالیت مسکن با اولویت ایتام و زنان سرپرست خانواده انجام گرفته است.

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) فارس از رشد ۴۵ درصدی فعالیت کمیته امداد در حوزه مسکن خبرداد و گفت: بیش از ۲هزار و ۷۶۰ فعالیت مسکن صورت گرفته که تا پایان سال این آمار افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه امروز در بخش چنارشاهیجان ۱۲ واحد مسکونی که اغلب از ایتام تحت پوشش کمیته امداد هستند تحویل داده شد افزود: در بخش چنارشاهیجان در هفت ماه گذشته ۶۵ مورد فعالیت به‌صورت خرید، احداث، تکمیل و تعمیر در حوزه مسکن انجام شده است.

بذافشان با اشاره به دیدار با دوتن از معلولان و نابینا در روستای پیرسبز بخش چنارشاهیجان شهرستان کازرون گفت: ۴۵ نفر از مددجویان در این بخش از حافظان یک جزء به بالا بوده و در سطح استان فارس نیز ۷۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد حافظ قرآن هستند.

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) فارس اضافه کرد: وقتی می‌بینیم این کار‌های بزرگ در راستای تعالی و اعتلای مبانی اعتقادی خانواده‌ها برداشته شده به خود می‌بالیم.

وی با اشاره به کمک  ۲۰ میلیارد ریالی استان فارس به زلزله‌زدگان کرمانشاه در سال گذشته اظهارداشت: یک میلیارد ریال نیز به تازگی توسط یکی از خیران برای زلزله‌زدگان کرمانشاه ارسال شده است.

۱۰۰ طرح اشتغالزایی در قائمیه

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) قائمیه نیز با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته این نهاد در قائمیه و کوهمره‌نودان اظهارداشت: در حوزه اشتغال ۱۰۰ طرح با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان انجام شده که در این راستا ۱۷۰ نفر مشغول به کار شدند.

سجاد افراسیابی با بیان اینکه در حوزه اشتغال‌زایی طرح‌هایی مانند پرورش قارچ، ایجاد مهدکودک، باشگاه ورزشی، پرورش شترمرغ و پنل خورشیدی و دیگر موارد را داریم افزود: کمیته امداد قائمیه در بحث مسکن افراد زیرپوشش ۶۵ موردفعالیت داشته که برای آن ۸۰۰ میلیون تومان هزینه کرده است.

وی گفت: کمیته امداد قائمیه سه هزار خانوار تحت پوشش دارد که این تعداد از ۱۳ شهرستان استان فارس بیشتر است.

 

منبع: فارس

 

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون