اجرای برنامه های فاخر فرهنگی برای کازرون

به گزارش عصر کازرون، نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون، با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در دفتر امام جمعه کازرون برگزار شد.

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون گفت: بعد از شورای اداری، دومین نشست و پارلمانی که تصمیماتش لازم الاجراست، شورای فرهنگ عمومی است. تصمیمات و سیاستگذاری هایی گه در این شورا اتخاذ می‌شود، باید اجرا شود و تضمین اجرای آن با فرماندار است.

صابر سهرابی ادامه داد: با جدیت تمام در کنار شما هستم و طبق برنامه های در نظر گرفته شده جایگاه ویژه ای برای کازرون در سال جدید را مدنظر داریم.

سهرابی افزود: بودجه را به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی تزریق می کنیم تا برای برنامه های فرهنگی سطح شهرستان تاثیرگذارتر از پیش باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اعلام آمادگی جهت برگزاری دومین کنگره حضرت سلمان فارسی(ره)، و بزرگداشت آیت الله شیخ اسدالله ایمانی، امام جمعه و نماینده اسبق ولی فقیه در کازرون و فارس اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد تا با هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دومین کنگره سلمان فارسی را به همان شکل بین المللی و بزرگداشت آیت الله ایمانی را به صورت استانی در کازرون برگزار کنیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس خاطر نشان کرد: گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، سرمایه اجتماعی، اخلاق عمومی، زنان و خانواده، ایثار و شهادت، جوانان و ظرفیت های آنان، مصرف فرهنگی، معماری و شهرسازی، محیط زیست، فضای مجازی از جمله سرفصل هایی است که باید شورای فرهنگ عمومی برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن آن ها در جامعه تصمیم سازی کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اعلام کرد: با تمام توان و به جد از انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان کازرون حمایت می کنم و گام های بزرگی برای اجرای برنامه های فاخر در سطح منطقه ای و ملی برای این شهرستان برخواهیم داشت.

صابر سهرابی افزود: معرفی کازرون به عنوان پایتخت کتاب ایران، برگزاری دومین کنگره بین المللی سلمان فارسی در کازرون و برگزاری روز کازرون در نمایشگاه بین اللملی کتاب شیراز که مهر و یا آبان ٩٨ در شیراز برگزار می شود از جمله این برنامه ها ست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: برگزاری جشنواره روستایی و عشایری با عنوان دوستدار کتاب و کتاب خوانی در بخش های شهرستان کازرون با هدف ایجاد روحیه نشاط از جمله برنامه های پیش بینی شده در سال جدید برای این شهرستان است.

سهرابی با اشاره به جایگاه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: باید این جلسات مرتب برگزارشود تا به جایگاه اصلی برسیم و مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید اجرا شود

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون