ابلاغ مصوبه دولت برای ایجاد ۲ بخش جدید در فارس

به گزارش عصر کازرون، وزیر کشور در نامه ای به استاندار فارس مصوبه هیات وزیران مبنی بر ایجاد بخش جوزار و دهستان پراشکفت در شهرستان ممسنی و بخش فسارود در شهرستان داراب را برای اجرا ابلاغ کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی در نامه ای به عنایت الله رحیمی استاندار فارس مصوبه هیات وزیران مبنی بر تغییرات و اصلاحات تقسیمات کشوری این استان را ابلاغ کرد.
وزیر کشور در این نامه خطاب به استاندار فارس از وی خواسته است با توجه به قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری و آیین نامه اجرایی آن اقدامات لازم برای ایجاد این بخش ها را طرح ریزی نماید.
شهرستان ممسنی به مرکزیت نورآباد در فاصله ۱۵۸کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.
بر اساس این گزارش، بخش فسارود در شهرستان داراب به مرکزیت روستای پاسخن ایجاد می شود.
شهرستان داراب در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع است.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود بنا بر مصوبه چهارشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۳۹۷ هیات وزیران، نام سه منطقه در استان فارس تغییر یافت و ۲ دهستان نیز به بخش ارتقا یافتند.
ابراهیم استوار میمندی بیان کرد: بنا بر این مصوبه، نام ‘بالاده’ به ‘والاشهر’ (شهرستان کازرون)، نام ‘عماد ده’ به ‘عماد شهر’ (شهرستان لارستان) و نام بخش ‘کُر’ به کامفیروز شمالی (شهرستان مرودشت) تغییر یافت.
وی ادامه داد: همچنین با مصوبه هیات وزیران، دهستان جوزار در شهرستان ممسنی و دهستان فسارود در شهرستان داراب به بخش ارتقا یافتند.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون