ابراز تأسف نماینده کازرون از ادامه بی‌‌مهری‌ها نسبت به مجموعه‌ تاریخی بیشاپور

به گزارش عصرکازرون؛ شاهین محمدصادقی با ابراز تأسف از بی توجهی ها به مجموعه های تاریخی گفت: متأسفانه در این زمینه سرمایه گذاری ها کم بوده است.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در ادامه به آثار باستانی این شهر اشاره و عنوان کرد: شهر بیشاپور در اطراف کازرون، پایتخت زمستانی پادشاهان ساسانی بوده و حدود ۱۴ هکتار مساحت دارد اما تنها بخشی از آن از زمین درآمده و اغلب آن زیر خاک مانده است.

وی ادامه داد: در کنار شهر بیشاپور غار شاپور را داریم که کنار آن چند سنگ نوشته برجسته و با ارزش است و مجسمه ۹متری شاپور اول در دهانه این غار قرار دارد از این رو این منطقه بسیار برای جذب گردشگر مهم بوده و ظرفیت بالایی دارد.

bishapoor kazeroon 5

ضرورت ادامه مطالعات باستان شناسی و جلوگیری از سرقت های شهر باستانی بیشاپور

محمدصادقی اضافه کرد: لازم است مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای بیرون آوردن بقیه شهر نیز اقدامات خود را هرچه سریع تر انجام دهند و مطالعات باستان شناسی خود را تکمیل کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در ادامه به سرقت های صورت گرفته از این مکان تاریخی اشاره کرد و افزود: متأسفانه به علت بی توجهی ها شاهد سرقت هایی هستیم که در این محل صورت می گیرد و حتی در کنار آن امکانات دسترسی و اقامتی نیز تدبیر نشده است تا گردشگران بتوانند از آن استفاده کنند.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه جا دارد سازمان میراث فرهنگی و صداوسیما تبلیغ بیشتری برای شهر باستانی بیشاپور کند، خاطرنشان کرد: اکنون که فصل سرماست بهترین موقعیت آب و هوایی برای استفاده گردشگران از کازرون و بازدید از آثار تاریخی اطراف آن است همچنین با نزدیک شدن عید نوروز لازم است مسئولان نسبت به فراهم آوری خدمات هتلینگ در منطقه بیشاپور اقدام کنند که متأسفانه بخش خصوصی انگیزه ای برای ورود به آن ندارد.

bishapoor (2) bishapoor kazeroon (9) bishapoor kazeroon bishapoor kazeroon (10)

منبع: خبرگزاری خانه ملت

نظرات بینندگان تعداد نظرات ۱ دیدگاه
  • ناشناس ۳۰ آذر, ۱۳۹۴۴:۱۶ ب.ظ

    آقای نماینده شما نمیخواد تاسف بخوری به اثار تاریخی. به فکر جوان ها باش که اشتغال ندارن….
    این جوان های بی کار تاسف دارن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون