آیا واکس میوه برای مصرف کننده خطرناک است؟

برای محافظت میوه ­ها از آسیب ­های پس از برداشت، جلوگیری از کاهش رطوبت و ایجاد ظاهری براق در میوه­ ها ممکن است از انواع مختلف موم یا واکس استفاده شود.

به گزارش عصر کازرون، دکترای صنایع غذایی دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز با اشاره به اینکه میوه ­هایی که با لایه نازکی از واکس ­ها پوشش داده شوند، علاوه بر ظاهر شفاف، در برابر کاهش رطوبت نیز از خود مقاومت نشان می ­دهند، توضیح داد: با این‌ حال برای حذف آلودگی و گرد و خاک از سطح میوه­ ها، پیش از فروش میوه آن را شست و شو می­ دهند که این عمل سبب حذف پوشش طبیعی محافظ میوه ­ها می­ شود، در نتیجه میوه­ها در معرض خطر از دست دادن رطوبت و پلاسیده شدن قرار می ­گیرند؛ علاوه بر این، از دست دادن رطوبت سبب تغییرات نامطلوب بافتی شده که بر ظاهر و کیفیت تغذیه­ ای میوه ­ها مؤثر است.

«آرش بهرامی» ادامه داد: برای تکمیل یا جایگزینی پوشش محافظ طبیعی میوه­ ها، از موم­ ها برای پوشش میوه ­هایی مانند سیب و مرکبات استفاده می ­شود؛ موم استفاده ‌شده نه­ تنها سبب جلوگیری از کاهش رطوبت شده و درخشش ظاهری میوه ­ها می شود، بلکه مدت ‌زمان ماندگاری میوه­ ها پس از برداشت را نیز افزایش می دهد.

این عضو دانشکده تغذیه و علوم غذایی با بیان اینکه ایجاد لایه آب‌ گریز در سطح میوه ­ها مانع از رشد و نمو میکروب ­های بیماری ‌زا می شود، اضافه کرد: موم ­ها می ­توانند منافذ موجود در سطح میوه­ ها را پوشش داده و از نفوذ قارچ­ ها و باکتری­ های مولد فساد به آن­ ها جلوگیری می­ کند.

او تاکید کرد: این نکته مهم است که استفاده از موم در سطح میوه ­ها سبب بهبود کیفیت میوه­ های بی­ کیفیت نمی ­شود و کاربرد بیش‌ از حد موم می ­تواند بر کیفیت میوه­ ها تأثیر منفی داشته باشد؛ به ‌عنوان‌ مثال موم ­ها ممکن است در محیط­ های گرم از حالت جامد خارج‌ شده و ظاهر نامناسب و چسبنده ­ای به میوه ­ها بدهند که این پدیده به ­ویژه هنگام انتقال میوه­ ها از سردخانه به محیط بیرون رخ می­ دهد.

بهرامی اضافه کرد: از طرف دیگر، در صورت استفاده از مقادیر زیاد موم برای پوشش میوه­، ممکن است تمامی منافذ تنفسی آن­ ها بسته ‌شده و تبادل گاز با محیط اطراف صورت نگیرد که این امر سبب ایجاد بوی نامطلوب در میوه ­ها می­ شود.

او یادآور شد: موم­ ها ممکن است به­ صورت مصنوعی سنتز شده و یا از منابع طبیعی مانند حشرات (موم زنبور) و یا گیاهان (موم کارنوبا) به دست آیند؛ این موم­ ها مانند سایر افزودنی­ های غذایی از سوی کمیته تخصصی FAO و WHO مورد ارزیابی قرارگرفته و مصرف آن ­ها در مواد غذایی از نظر ایمنی مشکل­ ساز نیست.

بهرامی گفت: میوه­ هایی که با موم­ های خوراکی پوشش داده‌ شده ‌اند از لحاظ خوراکی ایمن بوده و مشکلی برای مصرف­ کننده ایجاد نمی ­کند.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون