آمار بارندگی ایستگاه های هواشناسی فارس

به گزارش عصر کازرون، براساس آمار بارندگی ایستگاه‌های هواشناسی استان فارس از ابتدای سال زراعی جاری تا ساعت ۹:۳۰ صبح امروز ۹۰٫۲ میلی‌متر بارندگی در فارس ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲۴ درصد و نسبت به مدت مشابه در بلند مدت ۸۶ درصد رشد داشته است.

در بارش‌های ۴۸ ساعت گذشته استان فارس کازرون با ۲۰٫۵ میلی‌متر پر بارش‌ترین و زرین دشت با ۰٫۴ درصد کم‌بارش‌ترین شهر استان فارس بوده است.

در مجموع از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ممسنی با ۲۵۵ میلی‌متر، سپیدان با ۲۳۶٫۷ میلی‌متر و کازرون با ۱۸۸٫۸ میلی‌متر پربارش‌ترین و فسا با ۳۴٫۷ میلی‌متر، نی‌ریز با ۳۴٫۲ میلی‌متر و آباده با ۲۳٫۷ میلی‌متر کم‌بارش‌ترین شهرهای استان فارس بوده‌اند.

همه شهرهای استان فارس با افزایش بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو بوده‌اند و بیشترین درصد تغییرات بارندگی مربوط به اقلید و کم‌ترین درصد تغییرات مربوط به فیروزآباد بوده است.

اگر بارندگی سال زراعی جاری را نسبت به مدت مشابه بلندمدت مقایسه کنیم می‌بینیم که در همه شهرهای فارس  به جز فسا، آباده، جهرم و استهبان روند افزایشی داشته است. لار با ۲۳۸ درصد بیشترین میزان افزایش بارندگی نسبت به بلند مدت را داشته است.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون