دوشنبه, ۲۸ خرداد

یک خبر امیدوار کننده
تاريخ انتشار: ۲۶ مهر ۹۵
[print-me target="#single"]

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر: به واسطه خشکسالی منابع آب استان بوشهر به ویژه رودخانه شاپور کازرون با کاهش ره‌آورد آب مواجه شد و این مهم سبب شد فشارهای مضاعفی به مردم استان بوشهر در تامین آب آشامیدنی وارد شود که …

به گزارش سرویس جامعه عصرکازرون؛ معاون امور عمرانی استاندار بوشهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر روزانه به ۳۶۰ هزار متر مکعب آب آشامیدنی نیاز دارد اظهار داشت: اکنون روزانه ۳۲۰ هزار متر مکعب آب بین مشترکان استان بوشهر توزیع می‌شود که بیش از ۹۰ درصد این آب از استان‌های هم‌جوار تامین می‌شود.

باستی با بیان اینکه در شرایط ایده‌‌آل روزانه به  ۳۶۰ هزار مترمکعب آب در استان نیاز  است تصریح کرد:  ۲۰۰ هزار مترمکعب این آب از سد کوثر در استان کهگیلویه و بویر احمد و ۷۰ هزار متر مکعب هم از استان فارس و مابقی نیز از چاه‌های استان بوشهر تأمین می‌شود.

رودخانه شاپور کازرون یکی از منابع تامین کننده آب آشامیدنی استان بوشهر

وی با بیان اینکه رودخانه شاپور کازرون یکی از منابع تامین کننده آب آشامیدنی استان بوشهر است تصریح کرد: به واسطه خشکسالی منابع آب استان بوشهر به ویژه رودخانه شاپور کازرون با کاهش ره‌آورد آب مواجه شد و این مهم سبب شد فشارهای مضاعفی به مردم استان بوشهر در تامین آب آشامیدنی وارد شود.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به اینکه تولید آب از دریا یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است تصریح کرد: برای برون رفت از وضعیت بحران کم‌آبی و رفع نوبت‌بندی طولانی آب سیاست‌های تولید آب آشامیدنی از  دریا در استان بوشهر اجرایی شد.

باستی با بیان اینکه طرح‌های ساخت آب شیرین‌کن از دو سال گذشته در این استان تدوین شد گفت: نخستین طرح آب شیرین‌کن در کنگان با ظرفیت تولید ۱۰ هزار متر مکعب در روز اجرایی و به بهره‌برداری رسید.

آب‌شیرین‌کن بوشهر وارد مدار تولید شد

وی  با اشاره به اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن با مشارکت بخش خصوصی افزود: طرح‌های آب شیرین‌کن با مشارکت بخشی خصوصی اجرایی می‌شود که در اجرای این طرح‌ها ۴۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح آب شیرین‌کن بوشهر  تصریح کرد: این پروژه با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز با مشارکت بخش خصوصی ایجاد شده و اکنون ۵۰ درصد آن در مدار تولید آب آشامیدنی شده است.

باستی با اشاره به اینکه هر سه روز یکبار یک واحد از تاسیسات آب شیرین‌کن بوشهر وارد مدار تولید می‌شود افزود: پروژه آب شیرین‌کن بوشهر در ۴ مرحله  برای بهره‌برداری طراحی شده که تا هفته آینده به ظرفیت کامل می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه مجوز ساخت آب شیرین‌کن در شهرهای مختلف استان بوشهر صادر شده گفت: علاوه بر آب شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر مجوز ساخت آب شیرین‌کن دیگر به ظرفیت ۳۵ هزار متر مکعب در بوشهر طراحی شده که بزودی اجرایی می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از ساخت آب شیرین‌کن در دلوار تنگستان خبر داد و افزود: این سایت با ظرفیت ۷هزار و ۵۰۰ متر مکعب برای تامین آب دلوار تدوین شده و برای تامین آب شهرستان جم سرمایه‌گذار این پروژه‌ها به ظرفیت ۲۸ هزار متر مکعب آب شیرین‌کن بزودی اجرایی می‌شود.

باستی با بیان اینکه طرح‌های آب شیرین‌کن تدوین شده تا دو سال آینده وارد مدار تولید می‌شود گفت: از سوی دیگر برای افزایش ظرفیت آب از خط آبرسانی کوثر طرحی تدوین و اجرایی شده که با وارد مدار تولید شدن این طرح‌ها بحران کم‌آبی در استان بوشهر برطرف می‌شود.

وی با اشاره به پرداخت یارانه آب آشامیدنی به تاسیسات آب شیرین‌کن افزود: هزینه تولید آب از آب شیرین‌کن‌ ۱۰ هزار مترمکعبی بوشهر روزانه ۶۲ میلیون تومان است که ۵۹ میلیون تومان از سوی دولت به صورت یارانه و ۳ میلیون تومان هم از سوی مشترکان بابت آب مصرفی پرداخت می‌شود.

ab-shirin-kon-booshehr

منبع: خبرگزاری تسنیم
ديدگاه هاي کاربران

پاسخ

ديدگاه شما:

آخرین عناوین

قدردانی بیت آیت الله ایمانی از مردم و مسئولان

سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد کازرون معرفی شد

بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب

نائب قهرمانی ورزشکار کازرونی در مسابقات جهانی

بهترین فواید روزه داری برای بدن انسان

کشف کالای قاچاق ۱۱ میلیاردی

کاهش ۵ متری سفره‌های آب کازرون

علل کاهش تمایل جوانان به ازدواج

شایعه پراکنی درباره کازرون پایان یابد

راه اندازی بیمارستان امام علی(ع) یک خواست عمومی است

غرق شدگی در کازرون قربانی گرفت

آیت‌الله دکتر دژکام امام‌جمعه شیراز شد

برنامه‌های هفته میراث فرهنگی در استان فارس

آغاز به کار جشنواره دانشگاهی حرکت در کازرون

هندبالیست‌های کازرون به مسابقات آسیایی اعزام می‌شوند

اعلام جزئیات حکم قاتل دومحیط‌بان هرمزگانی
یک خبر امیدوار کننده
۵۰ درصد پروژه آب‌شیرین‌کن بوشهر وارد مدار تولید شد

تبعیض آشکار دولت سابق و بدقولی دولت فعلی در حق مردم شهرستان کازرون/ مردم آنها را نخواهند بخشید
یک مقام مسئول خبر داد:
ابتلای ۲۵۰ هزار ایرانی به هپاتیت C
سرهنگ علی حقیقت جو خبر داد:
تجلیل از سربازان متاهل پادگان آموزشی ۰۷ ارتش کازرون
پربازدید ترین های هفته